Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni

Serum 2 przeznaczone jest na drugi etap zabiegu flexingu brwi i rzęs. Idealnie sformułowany w procentach, gwarantuje maksymalną interakcję z Serum 1, pomaga wzmocnić nowo powstałe wiązania we włosach i zapewnia pożądany efekt. Kompleks kondycjonujący na bazie polimerów i oleju arganowego, w połączeniu z hydrolizowanym kolagenem, zapewnia włosom niezawodną ochronę.

Pojemność: 15 ml

Okres ważności: 24 miesiące

Okres po otwarciu (PAO): 6 miesięcy

 

 

Opis

 • odbudowuje wiązania dwusiarczkowe, nadaje włosom elastyczność i sprężystość;
 • naprawia kształt;
 • przywraca naturalne pH;
 • zamyka łuski naskórka;
 • neutralizuje nadmiar alkalizatora;
 • zawiera kompleks składników pielęgnacyjnych na bazie środków kationowych i emolientów,
  a także olejek arganowy i hydrolizowany kolagen, które kondycjonują i nawilżają włosy,
  chroniąc je i dodając blasku.

Indeks wodoru (pH) wynosi 2,5-3,0. Serum nie zawiera bromianu sodu.

Zawartość nadtlenku wodoru w produkcie nie przekracza 2%.

Tylko do użytku profesjonalnego!

Używaj tylko z Cera Healer Serum 1 i Serum 3!


 Tryb aplikacji:

Po użyciu Serum 1 nałóż Serum 2 na brwi lub rzęsy.

Czas ekspozycji: 6-10 minut, w zależności od stanu włosków brwi lub rzęs (patrz instrukcja stosowania). Pozostałości produktu usuń wacikiem nasączonym wodą.

UWAGA! Przed zabiegiem wykonaj próbę uczuleniową: nanieś 2 krople każdego produktu na niewielki obszar skóry załamania łokcia 48 godzin przed użyciem. Możesz rozpocząć zabieg flexingu, jeśli na skórze nie pojawi się zaczerwienienie, obrzęk lub podrażnienie.

Następnie usuń nadmiar roztworu wacikiem nasączonym wodą.


 

ETAPY PROCEDURY FLEXINGU BRWI

1) Przeanalizuj stan włosków brwiowych klientki

Określ czas obróbki roztworów do flexingu brwi zgodnie z poniższymi instrukcjami:

I rodzaj: włoski brwi są grube, kolczaste, nie poddane wcześniej zabiegom chemicznym (farbowanie lub rozjaśnianie brwi) – czas obróbki to 5-8 minut dla Serum 1 i nie mniej niż 6-8 minut dla Serum 2;

II rodzaj: włoski są średniej grubości, naturalne, zdrowe lub po wcześniejszych zabiegach chemicznych (farbowanie lub rozjaśnianie brwi) – czas aplikacji 3–5 minut dla Serum 1 i 6–8 minut dla Serum 2;

Czas działania Serum 3 Cera Healer wynosi 5 minut dla wszystkich rodzajów włosów.

UWAGA! Maksymalny czas przetwarzania Serum 1 i Serum 2 wynosi 15 minut.
UWAGA! Działanie Serum 1 i Serum 2 zależy bezpośrednio od temperatury powietrza w pomieszczeniu.
Im wyższa temperatura, tym krótszy czas reakcji.

2. Przygotuj brwi do zabiegu uginania

Użyj «ÉLAN professional line Oczyszczający mus-detoks do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym» do oczyszczania włosów i skóry przed zabiegiem uginania brwi. Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą.

3. Stwórz kształt brwi (Serum 1)

UWAGA! Jeśli klientka ma cienką i wrażliwą skórę, konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy kremu z olejkiem arganowym marki ELAN professional line na brwi i grubszą warstwę na skórę wokół brwi. Zaleca się stosowanie profesjonalnego pędzla do makijażu BLACKWOOD #4 od ELAN professional line.

Nałóż Serum 1 na brwi. Zaleca się stosowanie profesjonalnego pędzla do makijażu BLACKWOOD #3 firmy TM ÉLAN professional line.

UWAGA! Maksymalny czas obróbki nie powinien przekraczać czasu obróbki dla wybranego rodzaju włosków brwi.

Po zakończeniu czasu obróbki nadmiar roztworu usunąć wacikiem nasączonym wodą.

UWAGA! Podczas tworzenia kształtu brwi należy wziąć pod uwagę kierunek wzrostu włosków. Zmiany kształtu brwi powinny być płynne, aby uniknąć fałdowania włosków.

4. Ustal kierunek włosków brwi (Serum 2)

UWAGA! Jeśli klientka ma cienką i wrażliwą skórę, konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy kremu z olejkiem arganowym od ELAN professional line na brwi i grubszą warstwę na skórę wokół brwi. Zaleca się stosowanie profesjonalnego pędzla do makijażu BLACKWOOD #4 od ELAN professional line.

Nałożyć i rozprowadzić Serum 2 na brwiach, ustawiając włoski we właściwym kierunku.

UWAGA! Ilość płynu użytego w IV etapie zabiegu flexingu brwi (Serum 2) powinna być równa ilości płynu użytego w III etapie tworzenia kształtu brwi (Serum 1).

UWAGA! Czas zabiegu na IV etapie (Serum 2) powinien być równy czasowi zabiegu na III etapie tworzenia kształtu brwi (Serum 1), ale nie mniej niż 6 minut.

Po upływie czasu aplikacji nadmiar roztworu usunąć wacikiem nasączonym wodą, jeśli planowany jest zabieg barwienia brwi.

Po zakończeniu zabiegu nadmiar roztworu usunąć wacikiem nasączonym «ÉLAN professional line Oczyszczający detoks-pianka do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym», aby zatrzymać reakcję chemiczną, jeśli procedura barwienia brwi nie jest zaplanowany. Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą.


5. Pielęgnacja włosków brwi (Serum 3 Cera Healer)

 • Nałożyć i rozprowadzić Serum 3 Cera Healer na brwiach.
 • Po upływie czasu aplikacji nadmiar roztworu usunąć wacikiem nasączonym wodą, jeśli nie planuje się zabiegu barwienia brwi.
 • Po zakończeniu zabiegu usuń nadmiar roztworu wacikiem nasączonym «ÉLAN professional line Oczyszczająca pianka detoksykująca do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym», aby zatrzymać reakcję chemiczną, jeśli planowana jest procedura barwienia brwi.
 • Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą.
 • Nałóż mieszankę koloryzującą na brwi zaraz po użyciu «ÉLAN professional line Oczyszczający detoks-pianka do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym».

UWAGA! Należy wziąć pod uwagę, że kolor włosków brwi może być jaśniejszy i szybciej pojawiać się na włoskach podczas zabiegu koloryzacji.

Dla uzyskania lepszych rezultatów stosuj «ÉLAN professional line COLOR FIX: fluid utrwalający kolor do brwi i rzęs z keratyną i olejem z nasion słonecznika». Ten krok wykonaj również po zakończeniu zabiegu barwienia brwi.

UWAGA! Regulację brwi należy wykonać dopiero po zakończeniu zabiegu laminacji brwi. Zdecydowanie zaleca się używanie pęsety do brwi, aby uniknąć poważnych uszkodzeń skóry.


 

ETAPY PROCEDURY FLEXINGU RZĘS

1) Przeanalizuj stan rzęs klientki

Określ czas obróbki odżywek do rzęs zgodnie z poniższymi instrukcjami:

I rodzaj: rzęsy są grube lub proste – czas aplikacji serum to 6–10 minut
1 i nie mniej niż 6 minut dla Serum 2;

II rodzaj: rzęsy są średniej grubości lub cienkie – czas obróbki 3-6
minut dla Serum 1 i nie mniej niż 6 minut dla Serum 2;
Czas działania Serum 3 Cera Healer wynosi 5 minut dla wszystkich rodzajów włosów.

UWAGA! Maksymalny czas przetwarzania Serum 1 i Serum 2 wynosi 15 minut.

UWAGA! Działanie Serum 1 i Serum 2 zależy bezpośrednio od temperatury powietrza w pomieszczeniu.
Im wyższa temperatura, tym krótszy czas reakcji.

2) Przygotuj rzęsy do zabiegu flexingu

 • Użyj «ÉLAN professional line Oczyszczający mus-detoks do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym» do oczyszczania włosów i skóry przed zabiegiem zagęszczania rzęs. Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą.
 • Nałożyć silikonową podkładkę o odpowiednim rozmiarze na górną powiekę.
 • Rozprowadzić i utrwalić rzęsy na podkładce silikonowej za pomocą żelu utrwalającego ÉLAN professional line i aplikatora.
 • Stwórz podkręcenie rzęs (Serum 1)
 • Nałóż Serum 1 na okolice podkręconych rzęs. Zaleca się stosowanie profesjonalnego pędzla do makijażu BLACKWOOD #1 ÉLAN professional line.

UWAGA! Maksymalny czas obróbki nie powinien przekraczać czasu obróbki dla wybranego rodzaju rzęs.

 • Po zakończeniu czasu aplikacji nadmiar roztworu usunąć suchą szczoteczką do makijażu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Zaleca się stosowanie profesjonalnego pędzla do makijażu BLACKWOOD #2 firmy TM ÉLAN professional line.

4) Ustal kierunek włosków rzęs (Serum 2)

 • Nałożyć grubą warstwę Serum 2 na całą powierzchnię rzęs.

UWAGA! Ilość roztworu stosowana w IV etapie zabiegu zagęszczania rzęs
(Serum 2) powinno być równe ilości roztworu użytego w III etapie tworzenia podkręcenia (Serum 1).

UWAGA! Czas zabiegu na IV etapie (Serum 2) powinien być równy czasowi zabiegu na III etapie tworzenia podkręcenia (Serum 1), ale nie mniej niż 6 minut.

 • Po zakończeniu czasu aplikacji nadmiar roztworu usunąć suchą szczoteczką do makijażu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Zaleca się stosowanie profesjonalnego pędzla do makijażu BLACKWOOD #2 ÉLAN professional line.


5) Pielęgnacja rzęs (Serum 3 Cera Healer)

 • Nałożyć Serum 3 Cera Healer na całą okolicę rzęs na 5 min.
 • Po zakończeniu czasu aplikacji nadmiar roztworu i żelu utrwalającego usunąć wacikiem nasączonym wodą.

UWAGA! W celu uzyskania jak najbardziej efektownego i widocznego efektu technologowie marki ELAN professional line zalecają wykonanie zabiegu koloryzacji rzęs żelem tint 01 black ÉLAN professional line po zakończeniu zabiegu ujędrniania.

 • Nałożyć na rzęsy «ÉLAN professional line Oczyszczający mus detoksykujący do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym», aby zatrzymać reakcję chemiczną.
 • Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą. Ten krok wykonaj również po zakończeniu zabiegu koloryzacji rzęs.
 • Dla uzyskania lepszych rezultatów stosuj «ÉLAN professional line COLOR FIX: fluid utrwalający kolor do brwi i rzęs z keratyną i olejem z nasion słonecznika».

ZALECENIE PO ZABIEGU BRWI I RZĘS

! Nie zaleca się barwienia brwi henną i rozjaśniania brwi, ponieważ efekt może być bardzo nieprzewidywalny: może dojść do uszkodzenia struktury włosa (włosy są suche i matowe), co może powodować łamliwość i wypadanie włosów.

! Zaleca się unikanie saun, solariów oraz wszelkich mechanicznych uszkodzeń powstałego kształtu brwi lub podkręcenia rzęs (spanie na poduszce twarzą do dołu), ograniczenie kontaktu brwi i rzęs z wodą oraz nie szczotkowanie brwi i rzęs przez 24 godziny po zabiegu flexingu.

! Zaleca się unikanie stosowania agresywnych produktów kosmetycznych oraz agresywnych zabiegów kosmetycznych (peelingi, peelingi twarzy, balsamy na bazie alkoholu, zabiegi laserowe) przez 48 godzin po zabiegu zagęszczania brwi lub rzęs.


 

Skład chemiczny

AQUA, CETYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGEN PEROXIDE, PARAFFINUM LIQUIDUM, CERATONIA SILIQUA (CAROB) SEED EXTRACT, HYDROLYZED SOY PROTEIN, HYDROLYZED COLLAGEN, POLYQUATERNIUM-7, POLYQUATERNIUM-16, ZEA MAYS (CORN) STARCH, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, CETEARETH-33, TETRASODIUM EDTA, PHOSPHORIC ACID, SODIUM BENZOATE, BENZOIC ACID, PHENOXYETHANOL, POTASSIUM SORBATE.

Wyprodukowano w Hiszpanii