Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni

Roztwór transparentny — Serum 1 to roztwór stosowany do PIERWSZEJ części zabiegu flexingu brwi i rzęs. Połączenie dwóch rodzajów środków zwiotczających i dwóch rodzajów alkalizatorów w składzie produktu sprawia, że Serum 1 szybko i skutecznie przebudowuje wiązania dwusiarczkowe we włosach. Dzięki temu skraca się czas zabiegu gięcia. pH roztworu wynosi 9,0-9,5.

Podczas zabiegu włosy są chronione przed odwodnieniem i łamliwością, czemu sprzyja kompleks pielęgnacyjny na bazie keratyny i kolagenu.

UWAGA! Serum 1 CLEAR (transparentne) poleca się stosować do brwi, Serum 1 PINK— do rzęs.

NETTO. WT: 10 ml

Termin przydatności: 24 miesiące

Okres po otwarciu (PAO): 6 miesięcy

Opis

Jak działa Serum 1:

 • połączenie dwóch różnych środków alkalizujących (WODOROTLENEK AMONU i ETANOLAMINA) sprawia, że serum aktywnie otwiera łuski włosa, umożliwiając tym samym łatwą penetrację składników do wnętrza włosa;
 • dzięki mieszance dwóch różnych środków rozluźniających (KWASU TIOGLIKOLOWEGO i CYSTEAMINY HCL) serum oddziałuje na wiązania dwusiarczkowe, bardzo szybko i skutecznie je przebudowując;
 • odżywczy kompleks na bazie keratyny i kolagenu chroni struktury białkowe włosków brwi i rzęs podczas zabiegu ujędrniania, zapobiega ich przesuszeniu i łamliwości. Zatrzymuje również wilgoć we włosach;
 • pogrubia włosy i nadaje im sprężystości.

UWAGA! Wyłącznie do użytku profesjonalnego!

Stosować tylko w połączeniu z Serum 2 i Multivitorem!

UWAGA! Serum 1 CLEAR (transparentne) poleca się stosować do brwi, Serum 1 PINK— do rzęs.


Sposób użycia

UWAGAPrzed użyciem należy koniecznie wykonać skórny test alergiczny: nanieść 2 krople każdego roztworu na niewielką powierzchnię wewnętrznej skóry łokcia 48 godzin przed użyciem. Jeśli nie ma zaczerwienienia, stanu zapalnego ani wysypki, rozpocznij zabieg podkręcania rzęs.

ETAPY PROCEDURY FLEXINGU BRWI

1) Przeanalizuj stan włosków brwiowych klientki

 • Określ czas obróbki roztworów do uelastyczniania brwi zgodnie z poniższymi instrukcjami:

I rodzaj: włoski brwi są grube, kolczaste, nie poddane wcześniej zabiegom chemicznym (farbowanie lub rozjaśnianie brwi) – czas zabiegu to 5-8 minut dla Serum 1 i nie mniej niż 6-8 minut dla Serum

II rodzaj: włoski są średniej grubości, naturalne, zdrowe lub po wcześniejszych zabiegach chemicznych (farbowanie lub rozjaśnianie brwi) – czas aplikacji 3–5 minut dla Serum 1 i 6–8 minut dla Serum 2;

Czas działania Multivitora wynosi 5 minut dla wszystkich rodzajów włosów.

UWAGA! Maksymalny czas przetwarzania Serum 1 i Serum 2 wynosi 15 minut.

UWAGA! Działanie Serum 1 i Serum 2 zależy bezpośrednio od temperatury powietrza w pomieszczeniu. Im wyższa temperatura, tym krótszy czas reakcji.

2) Przygotuj brwi do zabiegu flexingu

 • Użyj «ÉLAN professional line Oczyszczający mus-detoks do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym» do oczyszczania włosów i skóry przed zabiegiem uginania brwi. Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą.

3) Stwórz kształt brwi (Serum 1)

UWAGA! Jeśli klientka ma cienką i wrażliwą skórę, konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy kremu z olejkiem arganowym marki ELAN professional line na brwi i grubszą warstwę na skórę wokół brwi.

 • Nałóż Serum 1 na brwi.

UWAGAMaksymalny czas obróbki nie powinien przekraczać czasu obróbki dla wybranego rodzaju włosków brwi.

 • Po zakończeniu czasu obróbki nadmiar roztworu usunąć wacikiem nasączonym wodą.

UWAGA! Podczas tworzenia kształtu brwi należy wziąć pod uwagę kierunek wzrostu włosków. Zmiany kształtu brwi powinny być płynne, aby uniknąć fałdowania włosków.

4) Ustal kierunek włosków brwi (Serum 2)

UWAGA! Jeśli klientka ma cienką i wrażliwą skórę, konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy kremu z olejkiem arganowym marki ELAN professional line na brwi i grubszą warstwę na skórę wokół brwi. 

 • Nałóż i rozprowadź Serum 2 na brwiach, ustawiając włoski we właściwym kierunku.

UWAGA! Ilość płynu użytego w IV etapie zabiegu uginania brwi (Serum 2) powinna być równa ilości płynu użytego w III etapie tworzenia kształtu brwi (Serum 1).

UWAGA! Czas zabiegu na IV etapie (Serum 2) powinien być równy czasowi zabiegu na III etapie tworzenia kształtu brwi (Serum 1), ale nie mniej niż 6 minut.

 • Po upływie czasu aplikacji nadmiar roztworu usunąć wacikiem nasączonym wodą, jeśli planowany jest zabieg barwienia brwi.
 • Po zakończeniu zabiegu usuń nadmiar roztworu wacikiem nasączonym «ÉLAN professional line Oczyszczający detoks-pianka do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym», aby zatrzymać reakcję chemiczną, jeśli zabieg barwienia brwi nie jest planowany. Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą.

5) Pielęgnacja włosków brwi (Multivitor)

 • Nałóż i rozprowadź Multivitor na brwiach. Po upływie czasu aplikacji nadmiar roztworu należy usunąć wacikiem nasączonym wodą, jeśli zabieg barwienia brwi nie jest planowany.
 • Po zakończeniu zabiegu usuń nadmiar roztworu wacikiem nasączonym «ÉLAN professional line Detoksykujący mus oczyszczający do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym», aby zatrzymać reakcję chemiczną, jeśli planowany jest zabieg barwienia brwi. Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą.
 • Nałóż mieszankę koloryzującą na brwi bezpośrednio po zastosowaniu «ÉLAN professional line Oczyszczający detoks-pianka do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym».

UWAGA! Należy wziąć pod uwagę, że kolor włosków brwi ma być jaśniejszy i szybciej pojawiać się na włoskach podczas zabiegu koloryzacji.

 • Aby uzyskać lepsze rezultaty, stosuj «ÉLAN professional line COLOR FIX: fluid utrwalający kolor do brwi i rzęs z keratyną i olejem z nasion słonecznika». Ten krok wykonaj również po zakończeniu zabiegu barwienia brwi.

UWAGA! Regulację brwi należy wykonać dopiero po zakończeniu zabiegu laminacji brwi. Zdecydowanie zaleca się używanie pęsety do brwi, aby uniknąć poważnych uszkodzeń skóry.


ETAPY PROCEDURY FLEXINGU RZĘS

1) Diagnoza stanu rzęs klientki i określenie czasu ekspozycji rozwiązań systemu eksperckiego «SUPERSONIC»:

I rodzaj: rzęsy są grube lub proste – czas zabiegu to 6-10 minut dla Serum 1 i nie mniej niż 6 minut dla Serum 2;

II rodzaj: rzęsy są średniej grubości lub cienkie – czas obróbki wynosi 3–6 minut dla Serum 1 i nie mniej niż 6 minut dla Serum 2;

Czas działania Multivitora wynosi 5 minut dla wszystkich rodzajów włosów.

UWAGA! Maksymalny czas przetwarzania Serum 1 i Serum 2 wynosi 15 minut.

UWAGA! Działanie Serum 1 i Serum 2 zależy bezpośrednio od temperatury powietrza w pomieszczeniu. Im wyższa temperatura, tym krótszy czas reakcji.

2) Przygotuj rzęsy do zabiegu flexingu

 • Po zdiagnozowaniu stanu włosków rzęs i ustaleniu czasu ekspozycji każdego roztworu uginającego, do oczyszczenia włosów i skóry przed zabiegiem uelastyczniania rzęs należy użyć «ÉLAN professional line Oczyszczający detoks-pianka do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym».
 • Przymocuj silikonową podkładkę o odpowiednim rozmiarze na górnej powiece.
 • Rozczesać i utrwalić rzęsy na wałku silikonowym za pomocą żelu utrwalającego ELAN professional line.

3) Stwórz podkręcenie rzęs (Serum 1)

 • Nałóż Serum 1 PINK na okolice podkręconych rzęs. 

UWAGA! Maksymalny czas obróbki nie powinien przekraczać czasu obróbki dla wybranego rodzaju rzęs.

 • Po zakończeniu czasu aplikacji nadmiar roztworu usunąć suchą szczoteczką do makijażu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. 

4) Ustal kierunek włosków rzęs (Serum 2)

 • Nałóż grubą warstwę Serum 2 na całą powierzchnię rzęs.

UWAGA! Czas przetwarzania Serum 2 powinien być równy czasowi przetwarzania Serum 1, ale nie krótszy niż 6 minut.

 • Po zakończeniu czasu aplikacji nadmiar roztworu usunąć suchą szczoteczką do makijażu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

5) Pielęgnacja rzęs (Multivitor)

 • Nałóż Multivitor na całą okolicę rzęs. Czas ekspozycji wynosi 5 minut.
 • Po zakończeniu czasu aplikacji nadmiar roztworu i żelu utrwalającego usunąć wacikiem lub patyczkiem zwilżonym wodą.

UWAGAW celu uzyskania jak najbardziej efektownego i widocznego efektu technologowie marki ELAN professional line zalecają wykonanie zabiegu koloryzacji rzęs farbą żelową 01 black firmy ELAN professional line po zakończeniu zabiegu ujędrniania.

 • Nałóż «ÉLAN professional line Oczyszczający mus detoksykujący do brwi i rzęs o działaniu antybakteryjnym» na rzęsy, aby zatrzymać reakcję chemiczną. Usunąć piankę wacikiem zwilżonym wodą. Ten krok wykonaj również po zakończeniu zabiegu koloryzacji rzęs.
 • Dla uzyskania lepszych rezultatów stosuj «ÉLAN professional line COLOR FIX: fluid utrwalający kolor do brwi i rzęs z keratyną i olejem z nasion słonecznika».

ZALECENIA PO ZABIEGU RZĘS

! Zdecydowanie zaleca się unikanie saun, solariów oraz wszelkich mechanicznych uszkodzeń zakrętki (spanie twarzą w dół na poduszce), ograniczenie kontaktu rzęs z wodą oraz nie szczotkowanie rzęs przez 24 godziny po zabiegu giętkości.

! Zdecydowanie zaleca się unikanie stosowania agresywnych produktów kosmetycznych i poddawania się agresywnym zabiegom kosmetycznym (peelingi, peelingi do twarzy, balsamy na bazie alkoholu, zabiegi laserowe) przez 48 godzin po zabiegu zagęszczania rzęs.


 Skład chemiczny

Aqua, Thioglycolic Acid, Cysteamine Hcl, Cetearyl Alcohol, Ammonium Hydroxide, Ethanolamine, Propylene Glycol, Paraffinum Liquidum, Ethylhexyl Stearate, Parfum, Cetrimonium Chloride, Mica, Sodium Erythorbate, Ceteareth-20, Sodium Sulfite, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium Edta, Polyquaternium-22, Collagen, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hydrolyzed Keratin, Triethoxycaprylylsilane, Lauroyl Lysine, Ci 45410

Wyprodukowano na Ukrainie